вівторок, 29 листопада 2016 р.

"СНІД: знати, щоб жити" виставка-вікторина до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу.

З цією ж метою наша бібліотека оформила виставку-вікторину "СНІД: знати, щоб жити"


  Що таке ВІЛ/СНІД, як із цим живуть, яких правил необхідно дотримуватися, щоб не захворіти, права людей-носіїв ВІЛ-інфекції – все це і багато іншого про цю світову проблему розповідає виставка-вікторина «СНІД: знати, щоб жити».
  Інформація представлена у вигляді віртуальної інформаційної виставки до якої, на вибір користувача (з урахуванням віку), додаються вікторина, тест або експрес-опитування на тему "Що ти знаєш про СНІД"

понеділок, 28 листопада 2016 р.

"Трагічні сторінки історії": Пам'ять про голодомор 1932-1933 рр.

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. В Україні щорічний національний день пам'яті припадає на четверту суботу листопада.
ГОЛОДОМОР ЗАБРАВ:
4,5 мільйонів життів, із них 3,9 мільйонів через надсмертність, 1 млн з них - діти віком до 10 років.; 0,6 мільйонів – ненародженими. 60% - чоловіки, 40% - жінки. За 1932-1934 роки від голоду померло 13% від загальної чисельності населення України. У містах втрати становлять 4% населення, у сільській місцевості - 16%, тобто серед селян кожен шостий був приречений на смерть від голоду.
Найбільша концентрація смертності спостерігалася у 1933 році, на цей рік припадає 90% людських втрат.
Найбільших людських втрат зазнала Київська та Харківська області, на кожну з них припадає понад 1 млн втрат.
У червні 1933 року в Україні помирали:
ЩОДОБИ – 34 170 осіб
ЩОГОДИНИ – 1 420 осіб
ЩОХВИЛИНИ – 24 особи.


До Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій Пушківська сільська бібліотека підготувала книжкову виставку 
"Трагічні уроки історії": Пам'ять про голодомор 1932-1933 рр.

Виставка розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933 рр. український народ. Представлені книги розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Виставка розкриває механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людяності...

четвер, 24 листопада 2016 р.

"Насилля - це сміття, яке треба виносити з дому!"

  Сьогодні, 25 листопада, світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.


  Це найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.
   Насилля над жінками завдає їм невимовних страждань та горя сім'ям. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток всього суспільства.
   Аби висвітлити цю проблему, наша бібліотека підготувала підбірку друкованої продукції на тему "Насилля - це сміття, яке треба виносити з дому!"
   

   Із цією інформацією бібліотекар завітала до працівниць сільської ради та пошти





"Події, що змінили нас" - інформаційний стенд

   Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
  «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності
  В нашій бібліотеці до цього дня оформлено інформаційний стенд «Події, що змінили нас», присвячений третій річниці Революції Гідності.




пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

"У витоків нашої писемності" тематичний куточок до Дня української писемності і мови

   Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 
  Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови. 

   Цього дня в бібліотеці оформлено тематичний куточок 
"У витоків нашої писемності"


 „О слово рідне, хто без тебе я?
Німий жебрак, старцюючий бродяга?
Мертвяк, оброслий плиттям саркофага,
Прах, купа жалюгідного рам’я…” –

так сказав відомий український поет Дмитро Павличко.


Маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати «Ми – українці!» 
Нехай усіх нас єднає належність до великого народу. 
Плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів.

"Поет, що йде попереду життя" виставка-портрет до 80-річчя від дня народження Івана Драча


17 жовтня 2016 року минуло 80 років від дня народження поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, Героя України Івана Драча. 
До цього дня в нашій бібліотеці оформлено виставку-портрет "Поет, що йде попереду життя". На виставці користувачі мали змогу познайомитися із його біографією, його творчим шляхом та насолодитися його поезією, адже поезія Драча - це насамперед поезія запитань, спроба докричатися до зірок, достукатися до людини... Він шукає виходу, здається, знаходить, сумнівається й знову шукає. Він фіксує життя в кожному своєму слові...

Та не в дивацтві суть — а в здивуванні,
          У вмінні всюди диво світу світлом Осяяти: 
                                               потужним світлом серця.
                                                                             (І.Драч)

середа, 19 жовтня 2016 р.

День українського козацтва та День захисника України

13.10.2016 у Пушкове відзначили День українського козацтва та День захисника України. 
Цього дня відбулися такі заходи:
- покладання квітів до могили загиблого воїна АТО Голоти Івана, де хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого земляка працівники Пушківської сільської ради, бібліотекар, учні місцевої школи та представники Голованівської РДА - заступник голови районної ради Рокочук Дмитро Сергійович та начальник Держпродспоживслужби в районі Коломійчук Радій Анатолійович.

- лінійка присвячена вшануванню пам'яті захисників України, що загинули захищаючи кордони та суверенітет нашої країни. Лінійка відбулась у школі біля меморіальних дошок загиблих односельців: учасника АТО Голоти І.І. та воїна-інтернаціоналіста Чамлая М.М.




- зустріч учнів місцевої школи із воїном АТО "Мій народ. Моя держава".
Морський піхотинець Тимошевський Анатолій розповів дітям на скільки важливий мир у нашій країні і якими великими зусиллями його доводиться здобувати.


Учасник АТО Тимошевський Анатолій
 із учнем місцевої школи племінником Король Владиславом.


вівторок, 30 серпня 2016 р.

"Боже, Україну збережи..." інформаційна виставка до Дня Незалежності України


День Незалежності України - це важливий день для кожного українця, хто вважає себе патріотом України, хто стоїть на захисті українських кордонів, хто вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.
Наш синьо-жовтий стяг об’єднав під своїми полотнищами захисників рідної землі, патріотів, і кличе нас взятися до її розбудови, щоб дивлячись, як майорить символ нашої держави, із гордістю за наш волелюбний народ на повні груди вигукнути: ”Я - українець! Я - громадянин незалежної держави!“   

24 серпня 2016 року до Дня Незалежності України в сільській бібліотеці села Пушкове оформлено інформаційну виставку «Боже, Україну збережи...»  На ній  користувачі мали можливість пригадати основні етапи становлення незалежності України, познайомитися з історичними постатями, що зіграли важливу роль в історії нашої країни та помилуватися дитячими малюнками та виробами, якими була оздоблена виставка






"Наш прапор, як літо - блакитне небо, золоті ниви" інформаційна виставка до Дня Державного Прапора України

Державний прапор є символом суверенітета України. Він є втіленням національної єдності, честі, та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під ним українці йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства. 

23 серпня 2016 року працівниками Пушківської сільської ради, сільським бібліотекарем та жителями села здійснено покладання квітів до могили загиблого учасника АТО Голоти Івана Івановича.



Також 23 серпня до Дня Державного прапора України у Пушківській сільській бібліотеці було оформлено інформаційну виставку «Наш прапор як літо – блакитне небо, золоті ниви», орієнтовану на юних користувачів. На виставці читачі мали можливість ознайомитися з інформацією про те, що означають кольори прапора України та історією українського прапора. Також на виставці було представлено інформацію і про інші символи України: герб нашої держави та гімн.




пʼятниця, 22 липня 2016 р.

      21 липня до пушківських діточок із своєю програмою завітали працівники Вінницького пізнавально-розважального центру неформальної освіти зі своїми улюбленцями – плазунами.

    Під час програми ведучими надавалася цікава інформація про кожну тварину. Діти ознайомилися з легендами про існування тварин. Зверталась увага на їх особливості. По завершенню програми присутні мали можливість розглянути тварин в тераріумах та сфотографуватись із цими прекрасними екзотичними тваринами на пам'ять.







     Звичайно, нашим діткам було дуже цікаво слухати про спосіб існування рептилій і мати можливість бачити їх наочно, проте годинна програма розважально-пізнавального заходу обмежена у часі і не може охопити всі особливості життя цих прекрасних створінь. 
  Тому бібліотекар підготувала книжкову викладку "10 фактів: РЕПТИЛІЇ ", яка повністю характеризує клас рептилій та дає докладну інформацію про будь-яку з цих тварин. 
   На нашій викладці діти можуть відшукати відповіді на запитання:
- чи існують нині тварини, схожі на динозаврів?
- що їдять ящірки?
- чи небезпечні змії?
- чому хамелеон змінює свій колір?
- чи довго живуть черепахи?
- яка змія найбільша в світі?
і багато інших...



Пізнаваймо навколишній світ!!!
Він надзвичайно чарівний!!!

неділя, 19 червня 2016 р.

Франкові читання "Невмируще слово великого Каменяра"

17.06.2016 - останній день в оздоровчому літньому таборі "Берізка". Цей день ми вирішили присвятити літературі.
   Цього року літературний світ України відзначає 160-річчя від дня народження Івана Франка.
   Аби відзначити цю подію ми провели в бібліотеці Франкові читання "Невмируще слово великого Каменяра".
   Найменші дітки із задоволенням читали твори та переглядали мультфільми "Фарбований лис", "Лис і дрозд" та "Осел і лев", переживали з їхніми героями карколомні пригоди, репевтілювались в них, перемагали зле, підступне, нещире!...




Майстер-клас "Картини із солоного тіста"

15.06.2016 Ми продовжили роботу із солоним тістом - провели майстер-клас "Картини із солоного тіста". 
   Виготовлення виробів із солоного тіста - процес досить довготривалий. Вимагає багато терпіння та старанності, адже виріб потребує чимало часу на висихання, покраску, оздоблення...
   Але результат коштує того!...






Майстер-клас "Чудо - тісто!"

13.06.2016 Ми знову взялися за роботу і провели майстер-клас з виготовлення виробів із солоного тіста "Чудо - тісто!" Прекрасний доступний матеріал для творчості. Ми неодноразово працювали з дітками із цим матеріалом, тому сьогодні лише вдосконалювали свою майстерність, ну і знайомили із цим видом творчості новеньких, тобто - "першачків". 
   Працювали, як завжди, весело і з великим інтузіазмом!






Година народознавства "Обереги української родини"

10.06.2016 Ми вирішили трішки відпочити від майстер-класів. Але, все ж не полишили тему прекрасного! Цього дня ми провели годину народознавства "Обереги української родини". Діти оглянули краєзнавчий куточок, де познайомилися із предметами побуту наших предків, помилувалися ляльками-мотанками та вишитими рушниками, взнали багато цікавого про історію та призначення цих речей. А на останок діти переглянули відео-збірку цікавих українських мультфільмів.





Майстер-клас "Паперовий журавлик"

7.06.2016 Продовжуючи наш творчий напрямок, ми провели майстер-клас з мистецтва орігамі "Паперовий журавлик". 
   Ця модель, можливо, і не зовсім витримана в стилі орігамі, тим не менш, діти заходом були дуже задоволені! І відтепер більше 2 десятків паперових журавликів - символів миру прикрашають інтер'єр нашої бібліотеки!







"Скорботний 33-й" книжкова виставка

23 листопада до Дня пам'яті жертв голодоморів в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Скорботний 33-й",  на якій були предс...