пʼятниця, 22 січня 2016 р.

"Україна - моя молитва..."

 Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначається День Соборності. Саме цього дня у 1919 році проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
   Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.
   У тексті Акту Соборності утверджувалось: «Однині на всіх землях України, розділених віками - Галичині, Буковині, Закарпатській Русі і Наддніпрянській Україні - буде одна, велика Україна. Мрії, для яких найкращі сини України жили і вмирали, стали дійсністю. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка».
   Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.
  З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

   22.01.2016 в нашій бібліотеці до Дня Соборності України оформлено інформаційну виставку "Україна - моя молитва..."


четвер, 14 січня 2016 р.

"Письменник життя і боротьби" - книжкова викладка до 140-річчя від дня народження Джека Лондона

12 січня - 140 років від дня народження американського письменника Джека Лондона (ДЖОН Гріффіт ЧЕЙНІ) (12.01.1876-22.11.1916)

Народився Джек 12 січня 1876 в Сан-Франциско. Нове прізвище в біографії Джека Лондона було отримане, коли малюкові ще не було року - його мати вийшла заміж за Джона Лондона.
Скрутне матеріальне становище, а також підвалини країни (в Америці починають працювати, будучи дітьми або підлітками) рано підштовхнуло Джека до трудового життя. Ще в школі він підробляв продажем газет. А коли закінчив школу, пішов працювати на консервну фабрику.
У 1893 році він перший раз вийшов у плавання. Ця подорож залишила багато спогадів, які він пізніше використав у своїх романах. Перший же твір Джека Лондона приніс йому успіх: за нарис «Тайфун біля берегів Японії» він отримав премію.
За всю біографію Лондон видав 16 збірок. Першими, котрі принесли йому популярність, були: «Син вовка» (1900), «Бог його батьків» (1901), «Діти морозу» (1902), «Чоловіча вірність» (1904), «Місячний пік» (1996). Перші романи - «Дочка снігів» (1902), «Морський вовк» (1904), «Гра» (1905) також були сприятливо сприйняті читачами. Одними з найвідоміших романів, крім перерахованих, за всю біографію Джека Лондона стали «Біле ікло» (1906), «Серця трьох», «Мартін Іден». Вісім його романів були успішно екранізовані.
Помер письменник 22 листопада 1916 року, страждаючи від хвороби нирок.
Найбільш відомий цикл його творів, умовно званий "Північна Одіссея", куди входять, поряд з іншими, повісті "Поклик предків" (1903), "Біле ікло" (1906), розповіді "Закон життя" (1901), "Любов до життя "(1905)," Вогнище "(1908) та багато інших, ряд нарисів і есе.
12.01.2016 в нашій бібліотеці оформлено книжкову викладку до 140-річчя від дня народження Джека Лондона "Письменник життя і боротьби"

..............
- Мета життя - видобуток. Сутність життя - видобуток. Життя харчується життям. Все живе в світі ділиться на тих, хто їсть, і тих, кого їдять. І закон цей говорить :. Їж, або з'їдять тебе самого ("Біле ікло")
- Обмежені уми бачать обмеженість тільки в інших. ("Мартін Іден")
- Проте чоловіки - кожен окремо і всі вкупі - влаштовані так, що часто доходять до могили, залишаючись в блаженному невіданні всієї глибини підступності, властивої іншій половині роду людського ... ("Донька північного сяйва")
Це цитати з творів Джека Лондона. 
Читайте Лондона і знаходьте свої улюблені цитати!!!

четвер, 7 січня 2016 р.

Таїнство Різдвяної ночі


5.01.2016 в нашій бібліотеці до свята Різдва Христового руками наших творчих юних користувачів створено виставку-інсталяцію - різдвяний вертеп "Таїнство Різдвяної ночі» 





   Трішки історії:


   Напередодні одного з найбільших християнських свят завжди існувала традиція встановлювати різдвяний вертеп. Однак довгий час у нашій країні цей звичай був забутий. І сьогодні далеко не кожна людина знає, що це таке.


   Давню традицію має український звичай від Різдва виступати з вертепом. Є підстави думати, що вже в XVII-му столітті українці виставляли на Різдво вертепну драму — це був загальновідомий і по всій Україні поширений звичай. Сьогодні у переддень Різдва Христова за благочестивою традицією православні храми, вулиці та будинки прикрашаються різдвяними вертепами.


   Слово "вертеп" відповідає латинському терміну "praesepe", що означає в перекладі "ясла, годівниця для худоби". У християнському сприйнятті цей термін одержав узагальнене значення як місце Різдва Христова.  Вертеп не має ніяких стандартів ні за розміром, ні за кількістю персонажів, ні навіть за часом (його основний сюжет може бути перенесений і в сучасність). Єдиною константою в століттях залишається сцена  ясел, де лежить немовля Дитина-Ісус. Крім того, вертепом також називають театральні постановки на різдвяні теми. 

"Скорботний 33-й" книжкова виставка

23 листопада до Дня пам'яті жертв голодоморів в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Скорботний 33-й",  на якій були предс...