вівторок, 29 листопада 2016 р.

"СНІД: знати, щоб жити" виставка-вікторина до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу.

З цією ж метою наша бібліотека оформила виставку-вікторину "СНІД: знати, щоб жити"


  Що таке ВІЛ/СНІД, як із цим живуть, яких правил необхідно дотримуватися, щоб не захворіти, права людей-носіїв ВІЛ-інфекції – все це і багато іншого про цю світову проблему розповідає виставка-вікторина «СНІД: знати, щоб жити».
  Інформація представлена у вигляді віртуальної інформаційної виставки до якої, на вибір користувача (з урахуванням віку), додаються вікторина, тест або експрес-опитування на тему "Що ти знаєш про СНІД"

понеділок, 28 листопада 2016 р.

"Трагічні сторінки історії": Пам'ять про голодомор 1932-1933 рр.

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. В Україні щорічний національний день пам'яті припадає на четверту суботу листопада.
ГОЛОДОМОР ЗАБРАВ:
4,5 мільйонів життів, із них 3,9 мільйонів через надсмертність, 1 млн з них - діти віком до 10 років.; 0,6 мільйонів – ненародженими. 60% - чоловіки, 40% - жінки. За 1932-1934 роки від голоду померло 13% від загальної чисельності населення України. У містах втрати становлять 4% населення, у сільській місцевості - 16%, тобто серед селян кожен шостий був приречений на смерть від голоду.
Найбільша концентрація смертності спостерігалася у 1933 році, на цей рік припадає 90% людських втрат.
Найбільших людських втрат зазнала Київська та Харківська області, на кожну з них припадає понад 1 млн втрат.
У червні 1933 року в Україні помирали:
ЩОДОБИ – 34 170 осіб
ЩОГОДИНИ – 1 420 осіб
ЩОХВИЛИНИ – 24 особи.


До Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій Пушківська сільська бібліотека підготувала книжкову виставку 
"Трагічні уроки історії": Пам'ять про голодомор 1932-1933 рр.

Виставка розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933 рр. український народ. Представлені книги розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Виставка розкриває механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людяності...

четвер, 24 листопада 2016 р.

"Насилля - це сміття, яке треба виносити з дому!"

  Сьогодні, 25 листопада, світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.


  Це найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.
   Насилля над жінками завдає їм невимовних страждань та горя сім'ям. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток всього суспільства.
   Аби висвітлити цю проблему, наша бібліотека підготувала підбірку друкованої продукції на тему "Насилля - це сміття, яке треба виносити з дому!"
   

   Із цією інформацією бібліотекар завітала до працівниць сільської ради та пошти





"Події, що змінили нас" - інформаційний стенд

   Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
  «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності
  В нашій бібліотеці до цього дня оформлено інформаційний стенд «Події, що змінили нас», присвячений третій річниці Революції Гідності.




пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

"У витоків нашої писемності" тематичний куточок до Дня української писемності і мови

   Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. 
  Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови. 

   Цього дня в бібліотеці оформлено тематичний куточок 
"У витоків нашої писемності"


 „О слово рідне, хто без тебе я?
Німий жебрак, старцюючий бродяга?
Мертвяк, оброслий плиттям саркофага,
Прах, купа жалюгідного рам’я…” –

так сказав відомий український поет Дмитро Павличко.


Маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати «Ми – українці!» 
Нехай усіх нас єднає належність до великого народу. 
Плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів.

"Поет, що йде попереду життя" виставка-портрет до 80-річчя від дня народження Івана Драча


17 жовтня 2016 року минуло 80 років від дня народження поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, Героя України Івана Драча. 
До цього дня в нашій бібліотеці оформлено виставку-портрет "Поет, що йде попереду життя". На виставці користувачі мали змогу познайомитися із його біографією, його творчим шляхом та насолодитися його поезією, адже поезія Драча - це насамперед поезія запитань, спроба докричатися до зірок, достукатися до людини... Він шукає виходу, здається, знаходить, сумнівається й знову шукає. Він фіксує життя в кожному своєму слові...

Та не в дивацтві суть — а в здивуванні,
          У вмінні всюди диво світу світлом Осяяти: 
                                               потужним світлом серця.
                                                                             (І.Драч)

"Скорботний 33-й" книжкова виставка

23 листопада до Дня пам'яті жертв голодоморів в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Скорботний 33-й",  на якій були предс...