Обласний ярмарок соціальних інновацій «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності»

26 листопада 2015 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся Обласний ярмарок соціальних інновацій під назвою «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності», на якому були представлені кращі бібліотечні ініціативи.

 Наша бібліотека, здобувши перемогу на районному етапі конкурсу інновацій «Формування громадянської позиції, національної  свідомості, культури і духовності» отримала почесну місію представляти 26 листопада наш район.







https://docs.google.com/presentation/d/1x8NuIxZZOH9FQq0kHv3Pzsyz0rb2zs19-sG3HyEaiAw/edit?usp=sharing

 Проект, над яким працювала наша бібліотека, мав назву: 
«Бібліотека – територія творчого єднання обдарованих дітей»

 «Кожна дитина  —  почасти геній...»
Артур Шопенгауер
            Сьогодні інформаційне суспільство потребує творчих особистостей, тих, хто здатний самостійно мислити, приймати нестандартні рішення, адаптувати свої знання в різних галузях з використанням найсучасніших технологій.
            Обдаровані діти –цвіт нації, майбутня інтелектуальна еліта, гордість, честь України, її світовий авторитет.  Недарма видатні діячі нашої держави надавали виняткового значення формуванню розумового потенціалу українського громадянства, вважаючи, що тільки еліта може просувати суспільство й державу до висот досконалості.
            Існує думка, що обдаровані діти не потребують допомоги дорослих, не відчувають потреби в особливій увазі і керівництві. Але насправді такі діти найбільш чутливі до оцінки їхньої діяльності, поведінки і мислення, вони більш сприйнятливі до сенсорних стимулів і краще розуміють відносини і зв'язки.           Завдання дорослих полягає в тому, щоб дбайливо плекати таланти, починаючи з найменших літ.
            Відомо, що у позашкільній діяльності особливо яскраво розкриваються природні потреби дітей шкільного віку, зокрема, в активній діяльності та самоствердженні. Позашкільна діяльність дає змогу дітям виступати в нових соціальних амплуа, займати ролі, які відрізняються від ролі учня, тобто це особлива сфера, де діти можуть задовольняти особистісні потреби в самоперевірці, самооцінюванні власного «Я». Це, так би мовити, зона активного спілкування, в якій задовольняються потреби в контактах.

            Виявлення обдарованих і талановитих дітей - це тривалий процес. І тут на допомогу таким категоріям дітей прийшла бібліотека, тому що тут діти можуть і хочуть проводити свій вільний час. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

"Скорботний 33-й" книжкова виставка

23 листопада до Дня пам'яті жертв голодоморів в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Скорботний 33-й",  на якій були предс...